Polisin bulduğu silahlar Teşkilat dizisinde kullanılan kuru sıkılar çıktı

İstanbul’da bir araç içerisinde çok sayıda silah ve mühimmat bulunduğu haberleriyle ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğü bir açıklama yaptı. Açıklamada silahların dizilerde kullanılan kurusıkı ve airsoft denilen silahlar olduğu ve Teşkilat dizisi çekimlerinde kullanıldığı belirtildi.

Sosyal medyada İstanbul’da polis ekipleri tarafından ele geçirildiği belirtilen çok sayıda silah ve mühimmatla ilgili iddialara İstanbul Emniyet Müdürlüğü açıklama getirdi. Yapılan açıklamada, “ Bazı Sosyal Medya paylaşımlarında; İstanbul’da Yunus Ekipleri tarafından ele geçirilen silahlara ait olduğu iddia edilen fotoğraf ile ilgili açıklama yapma gereği doğmuştur.

04.05.2024 tarihi saat 20.00 sıralarında Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğü Motosikletli Polis Timleri tarafından Sarıyer İlçesi Harp Akademileri kavşağında gerçekleştirilen uygulama sırasında, bir araç şüphe üzerine durdurulmuş, araç bagajında kurusıkı ve airsoft olarak tabir edilen film ve dizi çekimlerinde kullanılan çeşitli modellerde toplam 141 adet uzun namlulu ve çeşitli mühimmatlar olduğu görülmüş, araçta bulunan 2 şahıs ve silahlar polis merkezine intikal ettirilmiştir.

TEŞKİLAT’A AİT ÇIKTI

Burada yapılan incelemede; araçta bulunan şahısların Hasdal Kışlası içerisinde, TRT kanalında yayımlanan TEŞKİLAT dizisinin çekiminden geldikleri ve gerekli izin belgelerinin olduğu anlaşılmış şahıslar çekimde kullanılan kurusıkı silahlarla birlikte serbest bırakılmıştır.” Denildi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir